Společenské šaty

Položky 112 z celkem 29

Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Společenské šaty a jejich druhy

  • Koktejlové šaty - krátké, k lýtkům, bez límce i rukávů, k nošení přes den ke společenským i formálním příležitostem
  • Večerní šaty - dlouhé společenské šaty, róba, toaleta pro zvláštní příležitosti
  • Plesové šaty - šaty ke společenskému tanci, mohou se lišit podle temperamentu tanečnice, stylu hudby i podle míry oficiality dané společenské události
  • Svatební šaty - šaty nevěsty ke svatebnímu obřadu, barvou svatební forma večerních šatů, ke kotníků, možno i s vlečkou
  • Mini šaty - krátké, nad kolena, na léto a na pláž, při některých příležitostech vhodné i do společnosti

Dress code pro společenské šaty

White tie nebo ultra formal

Dress code White tie se vztahuje k nejpřepychovějším akcím typu velmi významných společenských bálů nebo návštěvy státní opery. Pro tyto příležitosti je nutné se obléci do večerních šatů, většinou těch, které sahají až po zem. Můžete je doplnit dlouhými rukavičkami překrývajícími lokty. White tie je nejpřísnějším dress codem a je opravdu důležité ho dodržet do posledního puntíku. Společenské šaty určené pro white tie akce u nás najdete v pestré škále barev a střihů.

Black tie nebo forma

S tímto dress codem se obvykle setkáte při návštěvě společenské akce, galavečerů nebo divadla. Pokud na pozvánce objevíte dress code „black tie“, pak se od Vás vyžadují dlouhé společenské šaty. I když název Vás může svádět k tomu, abyste se oděla do černé, můžete si i obléknout společenské šaty jiné barvy. Pokud se rozhodnete pro koktejlové šaty, pak určitě dbejte na to, aby nebyly příliš krátké. Měly by být minimálně kousek nad kolena. V případě koktejlek se určitě vyhněte lesklým silonkám. Nezapomeňte celý outfit doplnit stylovým psaníčkem.

Creative black tie

Creative black tie je odnoží Black tie, a dává vám větší prostor pro volbu společenských šatů. To znamená, že můžete sáhnout po výraznějších šatech, které odpovídají vašemu stylu a poslední módě. Je ovšem stále nutno vybírat s jistou opatrností, a zachovat dekorum. Nezapomeňte také na to, že každá pravá dáma by vždy měla mít punčochy, které ke společenským událostem bezpochyby patří.

Semi-formal

Semi-formal je výrazně uvolněnější dress code, než ty předchozí. Pro akce s kódem semi-formal je možno také zvolit koktejlové šaty. Ovšem ani v tomto případě byste neměli sáhnout po příliš krátkých šatech, proto se ideálně držte délky společenských šatů, která sahá lehce nad kolena.

Dressy casual

Dressy casual je kód pro volnější, neformální oblečení. Ovšem to neznamená, že byste měli na tuto společenskou akci dorazit v džínách. I když je povoleno neformální oblečení, stále byste měla působit elegantně. V tomto případě jsou dobrou volbou také krátké společenské šaty.

Společenské šaty v rozmanité nabídce

Na společesnké šaty se přímo specializujeme a denně jejich nabídku aktualizujeme. Nabízíme společenské šaty od mnoha světových výrobců, v nepřeberné škále variant materiuálů, střihů i barevných provedení. Pro jakékoliv dotazy ohledně šatů nás neváhejte kontaktovat, rádi doporučíme vhodný střih a vypracování šatů.