Retro šaty

Výběru neodpovídá žádná položka.

Retro šaty se vrací

Retro šaty v 50.letech začaly znovu zdůrazňovat ženskou linii a přednosti ženské postavy. Právě padesátá léta byla posledním pokusem, jak dostat emancipovanu ženu s názorem opět k plotně. Musíme si přiznat, že v těchto šatech se cítí báječně každá žena. Retro styl se začíná opět vracet na scénu a do šatníků, protože široká sukně do áčka, výrazné barvy a puntíky nevyjdou z módy nikdy.

Kam využijete retro šaty?

Takový druh dámských šatů se dá skvěle využít na mnoho příležitostí. Určitě v nich zazáříte na garden party, svatbě, ale okouzlíte v nich i na rande. Retro šaty by neměly chybět v šatníku, neboť je to velmi zajímavý módní kousek.

Jak retro šaty poznáte?

Mají hned několik znaků a tím hlavním je širší sukně, která je áčkového střihu a je upnutá v pase. Taková sukně může být skládaná nebo vyplněná spodničkou. Dalším důležitým znakem je pásek, ten vytváří vosí pas a žena v něm vypadá neodolatelně. Důležité jsou barvy retro šatů, ty mohou mít klasickou a tradiční kombinaci a to červené nebo černé s bílými puntíky, ale také je můžete zahlednout v pastelových či výrazných barvách. Nesmíme opomenout i květinové vzory, které jsou většinou bílé doplněné výraznými květy.

Důležité jsou vlasy i make-up

Pokud se rozhodnete pořídit si letní šaty v retro stylu do šatníku, rozhodně svůj outfit musíte doplnit vhodným a stylovým účesem, botami a doplňky. Vlasy stačí, když je upravíte kulmou nebo vezmete na pomoc velké natáčky. Velké vlny vhodně doladíte například mašlí, slušivým kloboučkem nebo širší čelenkou. Nesmíte určitě zapomenout na make-up, stačí si udělat jemné černé linky a doplnit vzhled o výraznou rtěnku. Retro šaty nejčastěji prodáváme jako letní šaty

Jaké doplňky zvolit k retro šatům?

Nešlápnete vedle, když retro šaty doplníte o jemné perličky nebo brož. Jako kabelku si vyberte nějaké drobné psaníčko, kterým podtrhnete celý outfit. Určitě doporučujeme vzít si lodičky na podpatku nebo na klínku, protože právě ty vám udělají dokonalou figuru, ale pokud se v nich necítíte a potřebujete se cítit pohodlně, zvolte jako alternativu balerínky.

V retro šatech se budete cítit originálně a nepřehlédnutelně. Váš look ohromí každého, protože je to zajímavý kousek, kterým si doplníte šatník a nebudete litovat.