Pánské tašky jako elegantní a funkční doplněk outfitu

Pánské tašky jako elegantní a funkční doplněk outfitu

Celkový vzhled muže nezávisí pouze na vybraném oděvu, ale dotváří jej také doplňky, které zvolí. Mohou mezi ně patřit hodinky s řemínkem v barvě opasku, opasek v barvě obuvi, manžetové knoflíčky či kvalitní pánská taška sloužící k přenášení těch nejnutnějších osobních či pracovních předmětů. Výběr tašky závisí na stylu muže a mnoha dalších faktorech. Bude-li často chodit formálně oblečený, měl by zvolit elegantní koženou tašku nebo aktovku. K oblečení sportovního charakteru se zase více hodí sportovně laděná kožená nebo látková taška. Elegantní kožené pánské tašky mohou být ušity z pravé, nejčastěji telecí kůže nebo ze syntetické kůže, jinak také nazývané eko-kůže. Oba materiály mají podobné vlastnosti, klasická kůže je však odolnější a časem získává nezaměnitelnou patinu.

Správná velikost tašky hraje důležitou roli

Látkové pánské tašky jsou mnohem lehčí, než tašky kožené, ale zato především u světlejších odstínů snáze dochází k jejich znečištění. Tašky mohou být ušité pouze z látky nebo v kombinaci kůže s látkou. Látkové tašky je pak v případě znečištění nutno odnést do čistírny. Jsou i takové, které je možné ručně prát, ale častěji vyžadují odborné vyčištění v čistírně oděvů. Pánové si tašky vybírají nejen podle toho, k jakému oděvu je budou nosit, ale také podle velikosti. Je velký rozdíl mezi tím, zda chce muž do tašky uložit pouze pár drobností nebo do ní musí sbalit veškeré věci potřebné k výkonu svého povolání. Volba správné velikosti tašky je důležitá, protože pokud je taška zbytečně velká, je hlavně v případě kůže také zbytečně těžká, když je naopak příliš malá, nevejde se do ní vše, co je třeba.

Vnitřní obsah tašky je nutno přehledně zorganizovat

Pánové by se při výběru tašky měli zajímat také o její vnitřní strukturu. Organizace do několika přihrádek a dostatečné množství kapsiček na drobnosti, jako jsou propisky, mobilní telefon, brýle, klíče od auta či domu, USB disk atd. jsou velmi praktické. S nimi budou všechny předměty vždy na svém místě a muž se tak vyhne jejich neustálému hledání. Někteří pánové často cestují osobním vozem a přenáší tašku pouze na krátké vzdálenosti. Pro ně jsou zcela ideální aktovky. Naopak ti, kteří musí těžké tašky nosit na dlouhé vzdálenosti, budou vyhledávat spíše pánské tašky přes rameno. Praktické jsou tašky, které je možno nosit jak v ruce, tak na popruhu přes rameno. U některých druhů je možno popruh odejmout, u jiných je pevně přišitý.