Jak vybrat šaty podle typu postavy?

Každá žena se chce cítit v šatech pohodlně, krásně a neodolatelně. Velmi důležité je, zaměřit se na tělo jako na celek a vždy vyzdvihnout takové proporce, aby výsledný look byl co nejlepší. Nemusíte být vysoká a hubená, šaty si může dovolit každá z nás.

Nejdůležitější je se zaměřit na to, zda máte silnější horní nebo dolní část těla, jaké máte boky, zda vlastníte vosí pas či váš pas se ztrácí. To jsou základní atributy, které jsou důležité pro výběr šatů.

A jaké typy postav vlastně existují? Pojďme se je představit.

Postava jako Jablko

Horní část těla bývá mohutnější než dolní část. Taková postava je charakteristická širokými rameny, výrazným poprsím a drobnými hýžděmi. Ruce i nohy jsou silné a pas je nevýrazný.

U takového typu postavy je dobré odpoutat pozornost od středu těla. Rozhodně nevolte šaty, které mají výrazný pas. Vyhýbejte se vzorům v oblasti břicha a nedoplňujte šaty o výrazný pásek.

Můžete si dovolit zvýraznit dekolt. Ženy, které mají takový tvar postavy, by měly volit šaty s výstřihem do V. Vybírejte šaty očkového střihu nebo s drobným vzorkem. Svůj outfit můžete pak vhodně doplnit o sako, které je projmuté v pase.

Postava jako Hruška

Hruška je opačný typ postavy než Jablko. Taková postava je těžší na dolní část těla, má výrazné boky, stehna a pozadí, avšak ramena jsou užší.

Velmi vhodné jsou šaty, které zvýrazní horní část těla. Takový typ postavy si může dovolit odhalená ramena a zvýrazněný dekolt, dolní část šatů by měla elegantně zakrýt boky, zadeček a stehna. Dbejte i na délku zvolených šatů, měla by být minimálně ke kolenům. Rozhodně by Vás šaty neměly v dolní části těla obepínat.

Postava jako Přesípací hodiny

Dalo by se říci, že toto je ideální typ postavy. Taková postava je charakteristická bujnějšími vnadami, úzkým a štíhlým pasem, širšími boky a větším pozadím.

Tento typ postavy je velmi ženský, proto si můžete dovolit obléknout obepnuté šaty a nechat tak vyniknout své křivky. Šaty můžete vhodně doplnit o pásek, který zvýrazní pas.

Žena, která má takový typ postavy, si může dovolit šaty s výstřihem do V. Pokud ale nechcete upozorňovat na váš dekolt, určitě nevolte výrazné náhrdelníky. Stačí, když svůj outfit doladíte hodinkami nebo výraznými náramky.

Postava jako Obdélník (klučičí postava)

U tohoto typu postavy je důležité optické rozčlenění – vytvořit křivky v horní i dolní části těla. Taková postava je bez výrazných křivek.

Takovému typu postavy lahodí šaty pouzdrové a nabírané. Můžete si dovolit i řasení a volánky, které dodají vaší postavě ženskost. Šaty volte raději volnějšího střihu a nezapomeňte je doladit páskem, který se postará o to, že zvýrazní váš pas. Svůj outfit okořeňte vhodnými šperky, které jsou třešničkou na dortu.

Každému typu postavy lahodí jiné typy šatů. Je důležité věnovat pozornost své postavě a dokázat tak vybrat vhodný typ šatů, který vyzdvihne ženské přednosti a zakryje nedostatky.